ТОВ БІОТЕХНОЛОГІЯ - АПТЕКА ВСЕ ВІД АЛЕРГІЇ ТОВ БІОТЕХНОЛОГІЯ - АПТЕКА ВСЕ ВІД АЛЕРГІЇ  
  ТОВ БІОТЕХНОЛОГІЯ - АПТЕКА ВСЕ ВІД АЛЕРГІЇ
ГОЛОВНА ВСЕ ВІД
АЛЕРГІЇ
СИСТЕМА
Provox®
ПРЕПАРАТИ ЗАГАЛЬНОГО
ПРИЗНАЧЕННЯ
ПРО НАС ЯК НАС
ЗНАЙТИ
 
 
ТОВ БІОТЕХНОЛОГІЯ - АПТЕКА ВСЕ ВІД АЛЕРГІЇ
 

25-26 листопада 2013р. в м.Києві на базі Інституту отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України було проведено навчальний міжнародний майстер- клас з голосового протезування після ларингектомії.

  Детальніше >>  

рус.

Це цікаво

Алергія - одне з найпоширеніших і все більш прогресуючих захворювань в навколишньому світі. Це, кажучи словами древніх, вбивця нашої радості і отруйник задоволень. (Так, далекі від нас покоління немало мали неприємностей з причини, що іменується нами як алергія, і мучилися, і вмирали від них. Але - це історія, що сприймається нами майже як казка.). У нашому ж розумінні - алергія - всього лише причина зниження рівня якості нашого життя. (Хоча, знову зауважимо, іноді мова йде не тільки про якість, а про загрозу самого життя). Наука трактує алергію як спотворений відповідь імунної системи на потрапляння в організм речовини, що є для нього алергеном. Таким речовиною може бути що завгодно - і цілком звичні для всіх трави, дерева, квіти, улюблені нами домашні улюбленці, його улюблену ласощі, екзотичне частування, тепла бабусина перина, новий парфум, і навіть .. уявіть ... холод!

Бурхливий розвиток цивілізації, нові технології, матеріали, методи обробки і виробництва предметів, які стали звичними атрибутами сучасного життя, величезний потік невідомих раніше людству хімічних сполук, харчових компонентів, лікарських засобів наводять у «здивування» нашу імунну систему. Виявляється, далеко не завжди людський організм здатний впоратися з подібним навантаженням. Адже в основі алергічних захворювань лежить гіперчутлива (тобто незвично активна і специфічна) реакція імунної системи на будь-які речовини, які в таких же з'єднаннях і дозах не викликають ніякої реакції в іншої людини. Іншими словами, звичайна домашній пил, пилок рослин, дим, хімічні запахи, продукти харчування, шерсть домашніх тварин, навіть давно знайомі лікарські препарати, не кажучи вже про нові розробки фармацевтичних компаній, можуть з'явитися причиною серйозних страждань і розвитку різних захворювань. Навколишнє середовище просто перенасичена алергенами природного і штучного походження, і ми змушені шукати можливість якось з цим співіснувати. Чи є розумний вихід з цієї ситуації?

«Хто винен і Що робити?»

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у всьому світі симптомами алергії страждають близько 20 відсотків населення. Україна в цьому плані відрізняється хіба що дико безвідповідальним ставленням населення до власного здоров'я (що виражається в поширеності шкідливих звичок, безконтрольному прийомі лікарських засобів), гнітюче низької екологічної грамотністю, великою кількістю рекламної продукції фармацевтичних фірм в пресі і на телебаченні і слабо розвиненою діагностичної службою саме в галузі алергології.

В даний час найбільш поширеним захворюванням серед наших співвітчизників є алергічний риніт (нежить), який поділяють на сезонний (пов'язаний з алергією на пилок квітучих рослин), і цілорічний (побутовий), що викликається переважно компонентами домашнього пилу і різних з нею сполук. За наявною статистикою, такі неприємності супроводжують наших громадян приблизно в 15% від загальної чисельності населення. Мало того, що описані симптоми перешкоджають повноцінному життєвого ритму і якісного відпочинку людини, - в сумній перспективі вони можу привести до виникнення таких ускладнень, як астма, хронічний бронхіт, дерматит. Жителі великих міст додатково піддаються впливу вихлопних газів від працюючого автотранспорту, викидів промислових підприємств, а щорічно в період цвітіння рослин, дерев і чагарників - загальному поєднанню всіх несприятливих факторів.

Слід визнати, що в нашій країні відсутня достатньо добре налагоджена система ранньої діагностики алергічних захворювань, однак, за оцінками фахівців, різними видами алергії у нас страждають близько 10 мільйонів чоловік. І з кожним роком тенденція до зростання такої патології, особливо у дітей, загрозливо підвищується.

Більш того, нагально реальною постала проблема медикаментозної алергії, коли внаслідок прийому лікарських засобів (часто призначених лікарем за цілком відповідним показаннями) пацієнт отримує речовина, що загрожує його здоров'ю та самого життя. У ході хірургічних втручань така обставина має часом вирішальне значення. Однак тут повинна підлягати сумніву не кваліфікація лікаря, а постановка діагностичної служби, зобов'язаної виявити небезпечні для організму пацієнта речовини. На жаль, в Україні далеко не кожен населений пункт має в штаті своїх медичних установ хоча б одного лікаря-алерголога, не кажучи про організацію такої системи контролю та скринінгу алергічних захворювань, яка б дозволила вчасно і надійно попередити пацієнта про можливі ризики і проблеми. Ситуація в світі, втім, така, що наша країна не зможе довго залишатися в стороні від сучасних тенденцій підвищення рівня життя, якості лікування та безпеки хірургічних втручань.

Поки ж проблема медикаментозної алергії залишається турботою самого пацієнта, і варто нагадати всім: «Люди, будьте пильні, якщо хочете жити і бути здоровими!» У випадку майбутнього хірургічного втручання попередьте вашого лікаря про незвичайні реакції на будь-які медикаменти, попросіть зробити проби на лікарські речовини, що застосовуються під час або після операції, особливо антибіотики і анестетики (хоча лікарі, згідно з протоколом, самі зобов'язані це зробити), повідомте про результати рідним. Ставтеся уважно і виважено до всіх рекомендацій, якщо є сумніви - отримаєте консультацію ще одного фахівця, при необхідності - попросіть провести додаткові дослідження. Багатьом людям така обережність допомогла зберегти здоров'я і навіть життя. Обов'язково ставте до відома про передбачувані лікарських процедурах фахівців своєї страхової компанії (якщо Ви застраховані).

Що потрібно знати людям, у яких виникли питання з приводу їх алергологічного статусу?

Треба засвоїти, що своєчасно виявлене алергічне захворювання, встановлення причин і визначення речовин, відповідальних за «збій» в організмі - найважливіша умова для постановки правильного діагнозу і надання дієвої допомоги. Розвиток сучасних технологій та грамотне застосування новітніх методів лікування дозволяє пацієнтам не тільки позбутися від симптомів алергії, але й запобігати подальші прояви цього захворювання. Правильно і своєчасно проведене лікування дає можливість відмовитися від постійного прийому медичних препаратів і в більшості випадків уникнути таких грізних перспектив, як розвиток бронхіальної астми або будь-яких інших хронічних форм. Однак все це - поле діяльності фахівців у даній області, тобто алергологів, імунологів.

Які симптоми в першу чергу повинні стурбувати самої людини або батьків часто хворіючих дітей? У більшості випадків це, як правило, отруйні наше життя докучливі неприємності: закладеність або виділення з носа, чхання, запалення слизової оболонки носа, почервоніння очей, сльозотеча, свербіж і висипання на шкірі, напади кашлю, бронхоспазм. Але якщо вони повторюються з певною періодичністю або зникають при зміні географічної зони або поліпшення клімату, є сенс звернутися за консультацією до лікаря-фахівця.

Згідно з останніми дослідженнями, до чинників, що привертає до розвитку або загострення алергічних захворювань, можна віднести наступні: респіраторні інфекції, професійні захворювання, хірургічні втручання, особливості харчування, куріння, риніт, синусит і поліпи носової порожнини, лікарські засоби, вагітність, харчові та хімічні добавки . Значну роль має спадковий чинник, коли успадковується не саме захворювання, а схильність до алергії. У цьому випадку підвищена чутливість у дитини може виявитися як до тих же речовин, що і у батьків, так і до абсолютно інших алергенів. Тому, обговорюючи з лікарем виниклу проблему, важливо звернути увагу на спадковість, наявність в дитинстві діатезу, ускладнень під час щеплень, нетипових реакцій при вживанні певних продуктів або лікарських засобів, перенесені захворювання, побутові умови (обробка приміщення, сирість, грибок), наявність домашніх тварин.

Які бувають алергени?

Серед речовин, попадання яких в організм людини викликає реакцію підвищеної чутливості, умовно прийнято виділяти такі групи: неінфекційні й інфекційні. До неінфекційних відносяться: побутові, пилкові, епідермальні, харчові, інсектні. До других - грибкові, вірусні, бактеріальні.

Найпоширенішою групою алергенів, відповідальних за розвиток АЗ, є побутові алергени. Саме результатом їх «активності» є цілорічний алергічний риніт (КАР). Його викликають присутність і продукти діяльності таких організмів: кліщі домашнього пилу, таргани і продукти їх життєдіяльності, цвілеві гриби, шерсть і лупа домашніх тварин, деякі продукти харчування або професійні алергени.

Ця форма захворювання часто характеризується стертим в порівнянні з сезонним алергічним ринітом проявом захворювання. Можна досить довго не звертати уваги на періодичні напади кашлю, сухість, закладеність носа, подразнення слизової оболонки носа і очей, чхання, особливо якщо з часом симптоми згладжуються або вщухають на деякий період. Проте рано чи пізно ця особлива чутливість організму виявиться або ускладненням під час перебігу вірусної інфекції, або в період ослаблення організму внаслідок хірургічного втручання, або неадекватною реакцією на будь-якої несприятливий період життєдіяльності людини. Найбільш важким наслідком запущеного алергічного захворювання може виявитися бронхіальна астма.

Поліноз (або сезонні алергічний риніт) характеризується гіперчутливістю імунної системи людини до пилку рослин. Періодичність проявів такої реакції залежить від розташування даної географічної зони і сезонності цвітіння рослин. Часто перебіг даного захворювання ускладнюється поєднанням з реакцією на побутові алергени. Оцінити ступінь чутливості до кожного компонента і вибрати оптимальну схему лікування при таких умовах повинен кваліфікований лікар-алерголог.

Харчова алергія трактується як непереносимість їжі, пов'язана з імунологічними механізмами. Характерною особливістю цього захворювання є завзятий і прогресуючий характер перебігу захворювання та неефективність симптоматичної терапії до тих пір, поки не будуть виявлені і усунені з раціону хворого алергенні продукти. Клінічні прояви можуть бути як у вигляді незначних шкірних реакцій, диспептичних явищ, так і вкрай рідко, але трапляється анафілактичного шоку, що вимагає негайної лікарської допомоги.

Чи можна боротися і перемогти алергію?

У даний момент на ринку України присутні сучасні лікарські препарати, що дозволяють людям, що страждають на алергію, полегшити стан під час загострення захворювання, а потім налагодити нормальне функціонування імунної системи, що дає їм можливість з часом відмовитися від прийому медикаментів. З 1995 р. в нашій країні успішно використовується метод, який застосовується в більшості розвинених країн. Цей метод отримав назву «Специфічна імунотерапія», скорочено - СІТ, (Всесвітня організація охорони здоров'я наполягає на терміні «алерговакцинація», «імунотерапія алерговакцини»). Він впливає на всі фази патологічного процесу в ході алергічного захворювання і в стані перервати їх перебіг, тим самим запобігаючи можливим ускладненням.

Показаннями для проведення специфічної імунотерапії є такі стани:
• Поліноз
• Цілорічний алергічний риніт
• Інсектна алергія
• Бронхіальна астма

Достоїнствами даного методу (на підставі результатів більш ніж 10-річного досвіду застосування) є:
• збереження тривалої ремісії після завершення успішно проведених курсів СІТ;
• попередження розширення спектру алергенів, які формують підвищену чутливість до них;
• попередження ускладнень перебігу захворювань і переходу легких симптомів алергії у більш важкі;
• зменшення потреби в антиалергічних препаратах.

Ефективність СІТ (згідно як закордонним, так і вітчизняним даними), становить:
• при інсектної алергії ........... 85 - 95%
• при полінозі ........................... 80 - 90%
• при цілорічному риніті ..... 70 - 80%
• при бронхіальній астмі ........... 70 - 75%

Способи введення алергенів при проведенні СІТ можуть бути різними. Найбільш звичним, клінічно перевіреним і ефективним є підшкірний принцип введення. Він припускає введення в організм пацієнта алергену, що є етіологічним джерелом захворювання, починаючи з мінімальних доз (не здатних викликати небезпечної клінічної реакції) з поступовим їх підвищенням до певного рівня, згідно індивідуально складеної схемою. Відповідно регулюється інтервал між такими процедурами.

В останні роки все більш відомим і вживаним стає сублінгвальних метод проведення Специфічною імунотерапії за допомогою драже, що містять комплекси певних груп алергенів. Цей метод має свої переваги і недоліки.

Безперечною перевагою є доступність такого методу для жителів віддалених населених пунктів, що не надто досить кваліфікованим і навченим персоналом, здатним на належному рівні забезпечити проведення даного лікування. Для багатьох людей також визначальним є фактор часу, коли поїздки і відвідування лікаря складають чималу проблему. Наступний плюс - можливість призначення препарату маленьким пацієнтам (дітям починаючи з 3-річного віку), враховуючи те, що діти, як правило, просто бояться уколів. Важливе значення має зручність такого методу для людей, які не мають можливості в силу робочого графіка або інших обставин з належною періодичністю відвідувати маніпуляційний кабінет. У цьому випадку пацієнт може самостійно, дотримуючись прописаної схеми, виконати необхідні дії і після закінчення лікування з допомогою лікаря оцінити отриманий результат і скоригувати подальші призначення. Ефективність зазначеного методу лікування порівнянна з ефективністю ін'єкційної терапії, але - контроль своєчасного прийому препарату в даному випадку здійснює сам пацієнт, а для певного відсотка товаришів це непідйомне завдання. Сублінгвальних метод СІТ передбачає також кращу можливість комбінування (у разі необхідності) з фармакотерапії і навіть більшу економічність.

Особливість даного явища полягає в тому, що лікування алергії - справа не одного дня, місяця і навіть року. Тут, як співається у пісні, «треба бути спокійним і впертим», і лише тоді можна сподіватися на хороший результат. А статистика свідчить про те, що ефективно проведене лікування забезпечує тривалу ремісію захворювання (близько 10 і більше років).

У будь-якому випадку треба розуміти, що таким складним і багатогранним явищем, як алергія, повинні займатися грамотні, кваліфіковані фахівці і всі призначення, рекомендації повинні виходити тільки від них. Тут знову на перший план виходить особистість лікаря-алерголога, знайомого з методикою застосування таких груп препаратів, його досвід, кваліфікація, володіння новітніми методами діагностики, вміння оцінити дані досліджень, а також отриману під час спілкування з пацієнтом інформацію, здатність вчасно призначити і проконтролювати хід лікування.

 
 
 
 

© 2010, ТОВ БІОТЕХНОЛОГІЯ